czwartek, 28 listopada 2013

Białka + węglowodany - jednak TAK! :)

Kochani, 

W pierwszym poście napisałam, że dbając o swoją sylwetkę staram się unikać łączenia białek z węglowodanami. Okazuję się, że to zupełnie niepotrzebny mit! 
Ewa z Dieta i Fitness tłumaczy to tak: 
"Sylwuś, jeśli chodzi o nie łączenie węglowodanów z białkami to mit :) Wziął się stąd, że jeśli dbamy o sylwetkę, o nie odkładanie się tłuszczu to nie łączymy węglowodanów z tłuszczami (a popularnie ludzie myślą, że z mięsem, bo może zawierać tłuszcz). Dlaczego? Jeśli jemy węglowodany - produkuje się insulina aby obniżyć nam poziom glukozy we krwi, ale insulina również pomaga w transporcie tłuszczy do tkanki tłuszczowej - czyli jeśli zjemy np kanapkę z tłustym serem - to tym bardziej odłoży się ten tłuszcz. Dodatkowo jeśli mamy w swoim systemie insulinę - to lipoliza jest kompletnie nie możliwa. Ot tyle, pomyślałam, że może fajnie jest zjeść chlebek z twarogiem - nie koniecznie tłustym, ale jednak białkiem ;)"
Czyli jak widzicie ważniejsze jest nie łączenie węglowodanów z tłuszczami... A to wiele zmienia, prawda? 

Zatem można jeść do woli wspomnianego przeze mnie musli z jogurtem czy kanapek z pełnoziarnistego chleba z twarogiem :) 


Ewa podsunęła mi również fajny pomysł na koktajl na bazie jogurtu (który uwielbiam!) z dużą ilością dobrych ziaren, otrębów, owoców i stevią.
Ja jutro po bieganiu spróbuję z kiwi !Dobrej nocki, 
Sylwia

4 komentarze:

  1. Czytając pani bloga i oglądając zdjęcia na instagramie czy też facebook'u znajduje wiele inspiracji. Wręcz uwielbiam takie miejsca w internecie. Czy byłaby możliwość napisania ćwiczeń jakie Pani wykonuje lub w jaki sposób dba o sylwetkę? :)

    Pozdrawiam :*

    OdpowiedzUsuń
  2. No ja własnie też tak się czaję na NewVitaLash ale w internecie jeszcze mało opinii, a jednak różnica cenowa z RevitaLash jeeeest :)

    OdpowiedzUsuń